Zacznij sprzątać ekologicznie. CO i jak z eko środkami czystości

O ekologicznych środkach czystości.Receptury na domowe środki czystościPraktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej. Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłe

Zacznij sprzątać ekologicznie. CO i jak z eko środkami czystości Ekologiczne sprzątanie i to pozytywny i wracający trend, a nawet moda. Stosowanie środków chemicznych w mieszkaniu, zwłaszcza przy najmłodszych jest bardzo niebezpieczne. O ekologicznych środkach czystości.

Receptury na domowe środki czystości

Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej. Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki. Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny. Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki.

Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie. Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości.


Myj podłogę, ale bez środków chemicznych

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie. Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience. Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa.

Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli. Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie.


Skład środków czystości - drażniące substancje

Co konkretnie może wywołać niepożądane efekty. Przede wszystkim chlor i substancje pochodne; są częstą przyczyna podrażnień. Oprócz tego mogą również wpłynąć na nasz układ nerwowy i spowodować jego uszkodzenie. Kolejną groźną substancją są fosforany odpowiadają również za podrażnienia. Odpowiadają też zintensyfikowany rozwój glonów w wodzie. Oczywiście jest jeszcze wiele innych substancji w środkach czystości. Choćby na przykład konserwanty. Myślę, że warto samemu pomyśleć czy warto płacić za coś co może się źle odbić na naszym zdrowiu.



© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/