W gąszczu przepisów polskiego prawa

godzić. A prawa przestrzegać wbrew pozorom nie jest łatwo. Jednym z takich praw, które łatwo złamać jest zakaz biwakowania na terenach lasów państwowych. Nie można legalnie robić w lesie namiotu, rozpalić ogniska (lub grilla) -

W gąszczu przepisów polskiego prawa radcy prawni śląsk
Z usług tej kancelarii warto skorzystać

Czego nie można robić w lesie?

Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi, tak głosi stare rzymskie przysłowie. Trudno się z tym nie zgodzić. A prawa przestrzegać wbrew pozorom nie jest łatwo.

Jednym z takich praw, które łatwo złamać jest zakaz biwakowania na terenach lasów państwowych. Nie można legalnie robić w lesie namiotu, rozpalić ogniska (lub grilla) - jest to nielegalne. Wiele osób o tym nie wie, narażając się na mandat.
W lesie nie można również spuścić psa ze smyczy, to może byłoby i zrozumiałe, ale... gdzie w takim razie mogą się wybiegać nasze czworonogi?

De facto nigdzie, ponieważ nie ma parków psów, ani wyznaczonych do tego terenów, pozostają tylko działki prywatne.

W lesie można jedynie zbierać grzyby, jagody czy inne runo leśne. Jednak... też możemy załapać się na mandat.

Mimo zakazu śmiecenia i nowej ustawy śmieciowej, jakoś w lasach ilość śmieci nie maleje. Tak więc zamiast walczyć z poważnym problemem, zabrania się ludziom korzystania z lasów w celach rekreacyjnych. Dla przykładu w krajach skandynawskich i nadbałtyckich rozbicie namiotu, rozpalenie ogniska itd, są całkowicie legalne. Nie można jednak zostawiać za sobą śmieci. Da się? Da - lasy skandynawskie są naprawdę czyste.


Różne rodzaje prawa

W chwili szczególnie złożonych prawnych problemów nie ma najmniejszego sensu próbować rozwiązywać ich samodzielnie ? potrzeba nam tutaj konsultacji ze specjalistą. Co jednak oznacza tak naprawdę to zaszczytne miano? W końcu radcy prawni to jedna z liczniejszych grup prawników, ale przecież nie każdy sprawdzi się w danej sytuacji równie dobrze. Z tego właśnie powodu warto sprawdzić na stronie danej kancelarii jej profil. Nieraz zatrudniają one bardzo różnych profesjonalistów, aby mieć jak najszerszy wachlarz usług, ale często skupiają się na konkretnych zagadnieniach jak prawo rodzinne, handlowe czy doradztwo związane z kwestiami podatkowymi. Na pewno odnajdziemy potrzebną nam niszę. Takie zapoznanie się z realiami istniejącego rynku to absolutna podstawa, jeżeli chcemy przyśpieszyć rozwiązanie zaistniałych trudności. Nie potrzeba nam błąkania się po kancelariach, a fachowej opinii na ważny temat. Chwila spędzona w internecie okaże się zaskakująco owocna.


Porada prawna od studenta?

Czasem zadajemy sobie pytanie ? czy student prawa jest już gotowy rozwiązywać problemy prawnicze? To dosyć ciekawa kwestia i może nas nakierować na to, czy porady uzyskane od naszego krewnego czy sąsiada w trakcie takiej edukacji są cokolwiek warte. Odpowiedź jest jednak bardzo prozaiczna ? wszystko zależy od etapu jego edukacji. Pierwszy rok studiów prawniczych upływa bowiem na zagadnieniach związanych z historią prawa i jego korzeniami ? to wiedza potrzebna do ukształtowania właściwego obrazu prawa i pewnych podstaw do operowania nabytą w przyszłości wiedzą, ale dopiero dalsze lata (kancelarie preferują studentów po co najmniej trzecim roku) dają faktyczne umiejętności. Nie bez znaczenia będzie także fakt, czy młoda osoba miała okazję odbywać już praktyki w kancelarii. To tam poznaje bowiem prawdziwe oblicze swojego fachu i dostosowuje wiadomości do sposobu ich używania. Nie niepokójmy się tym, że nasza córka czy syn po pierwszym roku dalej nie błyszczą dokładnymi cytatami z kodeksów ? na to przyjdzie czas.



© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/