Słyszysz? Nie? Poszukaj pomocy!

dzi czas, w którym muszą oni podjąć się opieki nad rodzicami w podeszłym wieku. W podzięce za okazaną miłość i troskę staramy się dać im to, co najlepsze. Wspólnie spędzany czas, rodzinne święta i poczucie bliskości są bardzo ważn

Słyszysz? Nie? Poszukaj pomocy! bezpłatne badanie słuchu kraków
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Sposób na znakomity słuch w podeszłym wieku

W życiu wielu młodych ludzi przychodzi czas, w którym muszą oni podjąć się opieki nad rodzicami w podeszłym wieku. W podzięce za okazaną miłość i troskę staramy się dać im to, co najlepsze. Wspólnie spędzany czas, rodzinne święta i poczucie bliskości są bardzo ważne dla osób starszych, jednak musimy pamiętać także o tym, co bezcenne, czyli o zdrowiu. Możemy dbać o zdrowie naszych najbliższych poprzez wykonywanie regularnych badań słuchu, które pomogą zdiagnozować istniejące problemy oraz uniknąć ich w przyszłości. Słuch jest zmysłem szczególnie ważnym w życiu człowieka, a osoby w podeszłym wieku są szczególnie narażone na jego ubytki. Odpowiednia profilaktyka i leczenie pozwolą się cieszyć nim przez długie lata.


Kilka faktów o słuchu

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane


Życie w odosobnieniu

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.



© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/