Pod zastaw?

Dodane: 24-10-2014 06:56
Pod zastaw? pożyczki pod zastaw szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań, działek i domów intensywnie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły spadać....W efekcie ci, którzy przeczekali, mogli nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Dobrze jest pamiętać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Banki

Ten sam problem dotyczy pożyczek, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów we franku pokazuje, jak skuteczni są doradcy. Wiele osób zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed ryzykiem. Najwięcej stracili ci, którzy wzięli kredyt, kiedy frank miał najniższy kurs. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Niespłacane?

Ilość niespłacanych kredytów rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają zaciągniętych w banku pożyczek? Czy może odpowiedzialne są banki, ponieważ źle skalkulowały ryzyko i zdolność kredytową? Czy też to wina kryzysu?

Z pewnością najlepiej spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Ale nawet w tym segmencie jest gorzej - zaległości jest coraz więcej.


Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/