Obrabiarki do metali

wa, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja podczas wykonywania poszczególnych elementów. Obrabiarki i frezarki sterowane numerycznie pozwalają osiągnąć doskonały efekt i powtarzalność wykonywanych za pomocą tych maszyn przedmio

Obrabiarki do metali

Produkcja mebli za pomocą maszyn CNC

We współczesnym świecie wiele dziedzin przemysłu nie mogłoby sprawnie działać bez odpowiednio wyposażonych hal produkcyjnych. Dotyczy to m. in. meblarstwa, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja podczas wykonywania poszczególnych elementów. Obrabiarki i frezarki sterowane numerycznie pozwalają osiągnąć doskonały efekt i powtarzalność wykonywanych za pomocą tych maszyn przedmiotów, a jednocześnie bardzo skracają cały proces produkcyjny. Możliwość zaprogramowania tego typu urządzeń gwarantuje wyjątkową precyzję, co również sprawia, że przedsiębiorstwa meblowe chętnie wykorzystują je w swoich zakładach przemysłowych.


Gdzie znajdują zastosowanie obrabiarki frezarki CNC

Współczesny przemysł produkcyjny musi z jednej strony dostarczyć produkt charakteryzujący się możliwie najwyższą jakością, a zarazem szuka rozwiązań, dzięki którym cały proces wytwarzania można jak najbardziej skrócić. Dlatego też w wielu zakładach produkcyjnych stosuje się frezarki i obrabiarki CNC. Sterowanie za pomocą komputera pozwala precyzyjnie wyznaczyć parametry powstających w ten sposób elementów, dzięki czemu uzyskuje się w krótkim czasie wiele powtarzalnych modułów, czy segmentów niezbędnych w dalszym procesie produkcyjnym. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i umożliwiają masową produkcję skomplikowanych elementów.


Definicja tokarki

Tokarka ? obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są najczęściej nóż tokarski, wiertło lub narzędzia do gwintów. Obróbkę na tokarce nazywa się toczeniem. Toczenie wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym. Obrabiany przedmiot mocuje się w tym celu w uchwycie bądź w kłach.

Wyposażenie elektroniczne, rozbudowa funkcji oraz sterowanie numeryczne przekształciły konwencjonalną tokarkę w obrabiarkę CNC będącą elementem struktur zintegrowanego wytwarzania CIM

Ważniejsze grupy i podgrupy tokarek:

kłowe: uniwersalne, produkcyjne, precyzyjne, wielonożowe, ciężkie, kopiarki
uchwytowe
tarczowe i karuzelowe
rewolwerowe
półautomaty tokarskie
automaty tokarskie: jedno- oraz wielowrzecionowe
zegarmistrzowskie
zataczarki
specjalne (branżowe)


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tokarka



© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/