Energia słoneczna, czyli prąd dla domu. Fotowoltaika w skrócie

grawitacyjny Układ pompowyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_solarna Instalacje słoneczne ? kto za to zapłaci? W ostatnich latach coraz częściej możemy natknąć się na projekty realizowane dzięki środkom finansowym

Energia słoneczna, czyli prąd dla domu. Fotowoltaika w skrócie

Rodzaje układów instalacji solarnych

Układy instalacji solarnych
Bezpośrednie
Układ do podgrzewania wody bez zasobnika
Układ do podgrzewania wody z zasobnikiem
Pośrednie
Układ grawitacyjny
Układ pompowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_solarna


Instalacje słoneczne ? kto za to zapłaci?

W ostatnich latach coraz częściej możemy natknąć się na projekty realizowane dzięki środkom finansowym pochodzącym na przykład z Unii Europejskiej czy innych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się na ekologiczne źródło energii. Jest to także metoda odpowiednia w przypadku, gdy chcemy zredukować koszty ponoszone z tytułu opłat za prąd i wodę. Warto interesować się takimi projektami, ponieważ zwykle ilość zgłoszeń i terminy, w których trzeba ich dokonać, jest ściśle ograniczona. Dlatego też ważne jest w tym przypadku zadbanie o odpowiednią informację.


Fakt o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/