Mało jest ogrodów bez ogrodzenia, przynajmniej takich używanych. Ogrodzenie powinno być solidne i wieloletnie, dlatego należy zdecydować się na takie, które posiada te cechy. Właśnie dlatego to solidny wybór.
Bramy wjazdowe przy blokach mieszkalnych
Ogrodzenia bloków mieszkalnych lub całych osiedli budowane są tam, gdzie obok siebie stoi bardzo wiele bloków, w których mieszkają osoby o różnym statusie społecznym lub wybudowanych zostało kilka placówek zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Najogólniej mówiąc, ogrodzenia bloków, służą zachowaniu bezpieczeństwa ich mieszkańców.
Wjazd na teren parkingu przy bloku mieszkalnym strzeżony jest przez ochroniarza, który dobrze zna wszystkich mieszkańców i dobrze wie, kogo może wpuścić bez żadnych pytań, a kogo powinien najpierw wylegitymować. Bramy wjazdowe na teren osiedla mogą być także obsługiwane za pomocą pilota zdalnego sterowania, a dzięki temu pracownik ochrony nie będzie musiał osobiście otwierać bramy podczas każdego wjazdu.
O historii budowania płotów w Wikipedii
Płoty w postaci przeplatanych gałęziami pali występowały na terenie Polski dość długo, w późniejszym okresie używać zaczęto wikliny lub sznurów do wiązania mniejszych palików z przęsłami, które z kolei mocowane były do większych drewnianych słupów. Dopiero produkcja masowa gwoździ, spowodowała, że mniejsze paliki, a później sztachety zaczęto łączyć nimi z przęsłami, a te ze słupkami. Z kolei upowszechnienie cementu jako materiału do tworzenia zaprawy murarskiej spowodowało tworzenie słupów betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot
Jakie warunki musi spełniać ogrodzenie? Cytat z Wikipedii
Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.
Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.
Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodzenie