BHP

humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wyk

BHP firma bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Od rozpoczęcia pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w czasie szkolenia bhp zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Powinność szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując do pracy nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

Jedynie pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Takie szkolenie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w internecie jest dosyć nie mała. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost znakomity. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Niezłą alternatywą dla zwykłych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę mocna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy kompie.


na temat szkoleń bhp

Chyba najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji internetowej. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biura.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy za biurkiem lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma ogromne znaczenie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz dobrze profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy zatrudniające powyżej stu pracowników muszą mieć specjalnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu sporo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Zapobieganie wypadkom

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie zdarzą. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych wymogów i wymogów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik próbuje naprawić maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć i nierozważny robotnik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje duże odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?© 2019 http://agd-rtv.olsztyn.pl/